Fototöötluse lühikoolitus

Lühikoolitus “Milleks on vaja fototöötlust?” on praktiline kursus lihtsa vabavaralise fototöötlusprogrammiga, mille kaudu õpitakse kasutama fototöötluse põhilisi tööriistu foto kvaliteedi ja kompositsiooni parandamiseks, valima õigeid proportsioone fotode kärpimiseks ja vähendama foto resolutsiooni fotode kasutamiseks internetis. Säri ja kontrasti muutmine, helendite ja tumendite kasutamine, erksuse ja selguse lisamine või vähendamine ning paljud muud fototöötluse oskused on olulised selleks, et muuta foto silmatorkavamaks ja tooks paremini esile fotol kujutatu. Need oskused on vajalikud kõigile, kes lisavad fotosid kodulehele, sotsiaalmeediasse või e-poodi. Sarnased fototöötlemise põhimõtted on kehtivad ka kõigis teistes fototöötlusprogrammides ning kui sa õpid neid tööriistu kasutama ühes programmis, siis on sul edaspidi lihtsam ükskõik millist muud fototöötlusprogrammi kasutada. 

  • Fototöötlusprogrammid
  • Fotode sorteerimine, arhiveerimine ja säilitamine
  • Fototöötluse põhilised tööriistad: säri, helendid, varjualad, kontrastsus, teravus, kloonimine, eredus
  • Foto proportsioonid ja kärpimine
  • Foto resolutsiooni muutmine
  • Efektid
  • Kollaažid
  • Praktiline fotode töötlemine

Koolituse maht: 4 akadeemilist tundi
Grupikoolitus: 6-10 inimest
Koolituse toimumise aeg: kokkuleppel
Koolituse toimumise koht: Haapsalu Kutsehariduskeskus, Ehitajate tee 3, Uuemõisa, Haapsalu või kokkuleppel tellijaga

TUTVU ÕPPEKAVAGA

Miks valida minu koolitus?

Olen töötanud õpetajana ligi 30 aastat, viimased 10 aastat täiskasvanute koolitajana. Minu eesmärgiks on, et õppija omandaks uued oskused läbi oma kogemuste ja praktilise tegevuse. Selleks on mul oma meetodid, palju iseseisvaid töid, fotode ja kujunduste vaatamist ning nende analüüsimist. Nii areneb arusaamine, milline on hea ja huvitav foto või silmatorkav kujundus ning saavad selgeks tehnilised oskused.

Oma kursustel on mul tulnud õpetada erinevate erialade inimesi. Olen endale selgeks teinud toote- ja toidufotograafia, aga ka looduse, inimeste või lillede pildistamise spetsiifika. Et hoida need oskused uued ja värsked, siis ei jäta ma enamasti kasutamata võimalust, kui keegi mu teeneid fotograafina vajab. Nii arenen ma ise ning saan jagada oma kogemusi õppijatega.

Püüan viia ennast alati õppija rolli ning muuta keerukad teemad väga selgeks ja lihtsaks. Ennekõike olen ma alati õpetaja ja alles seejärel fotograaf või kujundaja. Kordamine, küsimine, meenutamine ning saavadki viimaks mõistetavaks kasvõi nii arusaamatud “AVA, SÄRI ja ISO”. 

Tegeledes oma töös turundusega, tean kui oluline sõna on fotol, et nii inimene kui toode saaks läbi hea foto väärtust juurde. Sageli seon oma koolitustel fotograafia kujundamise ja reklaamiga, kuidas arendada välja oma firma stiil ja pildikeel, et kogu lõpptulemus tooks firmale juurde tuntust ja kliente.

Õppekorralduse alused
Õppekvaliteedi tagamine
Terviseohutuse meetmed
Täiskasvanuhariduse majandus-tegevusteade nr 230244

Aile Nõupuu
E-post: koolitused@ailen.ee
Telefon: 528 3224

AileN KOOLITUSED OÜ
Registrikood: 16447660
Pangakonto number: LHV EE357700771007632852

Scroll to Top