Tootefotograafia koolitus

Kodulehe edukus = 50% visuaali + 40% turundust + 10% sisu. 

Tänapäeval toimub suur osa toodete ja teenuste müügist internetis ning teame, et üks foto ütleb rohkem kui 1000 sõna. Foto põhjal teeb ostuotsuse 70% klientidest ning foto on mõistetav igas keeles. Hea foto lisab tootele väärtust ning aitab anda edasi turundussõnumit.

Oma koolitustel keskendume me tootefotode pildistamise eripäradele, et vaataja saaks foto kaudu kätte olulise informatsiooni toote kohta juhul, kui ta ei saa reaalselt toodet vaadata või proovida. Õpime, kuidas lavastada pilkupüüdvat tootefotot, mis tekitab isu omandada või osta toode.

 • Tootefotograafia alused
 • Klassikalised ja lavastatud tootefotod
 • Stiliseerimine: keskkond, taustad, rekvisiidid
 • Fotokompositsioon
 • Kontrastid, vaatenurgad 
 • Loomulik ja kunstlik valgus
 • Valguse suund, hajutamine ja peegeldamine
 • Praktiline pildistamine
 • Fototöötluse põhilised tööriistad: säri, helendid, varjualad, kontrastsus, teravus, kloonimine, eredus
 • Foto proportsioonid, kärpimine ja suuruse vähendamine
 • Praktiline fotode töötlemine

TUTVU ÕPPEKAVAGA

Koolituse maht: 16 akadeemilist tundi, millele lisandub iseseisev töö. Kursus toimub neljal korral, 4 akadeemilist tundi korraga.
Grupikoolitus: 6-10 inimest
Koolituse toimumise aeg: kokkuleppel
Koolituse toimumise koht: Haapsalu Kutsehariduskeskus, Ehitajate tee 3, Uuemõisa, Haapsalu

Miks valida minu koolitused?

Olen töötanud õpetajana 30 aastat, viimased 10 aastat täiskasvanute koolitajana. Minu eesmärgiks on, et õppija omandaks uued oskused läbi oma kogemuste ja praktilise tegevuse. Selleks on mul oma meetodid, kus on palju iseseisvaid töid, fotode või kujunduste vaatamist ning nende analüüsimist. Nii areneb arusaamine, milline on hea ja huvitav foto või silmatorkav kujundus ning saavad selgeks tehnilised oskused.

17 aastat töötasin ma asutuse arendusjuhina, kus üheks mu oluliseks töövaldkonnaks oli turundus- ja müügitöö. Pean ülivajalikuks järjepidevust ühtse firmastiili kasutamisel, et kujuneks välja  Sinu firma bränd ja visuaalne välimus. Nii fotograafiasse kui Canva koolitustesse põimin ma alati teadmisi veebiturundusest, kuidas foto või turundusmaterjali kujundus rohkem vaatajale silma paistaks ja teda tegutsema kutsuks.

Püüan viia ennast alati õppija rolli ning muuta keerukad teemad väga selgeks ja lihtsaks. Ennekõike olen ma alati õpetaja ja alles seejärel fotograaf või kujundaja. Kordamine, küsimine, meenutamine ning saavadki viimaks mõistetavaks kasvõi nii arusaamatud “AVA, SÄRI ja ISO”. 

Oma kursustel on mul tulnud õpetada erinevate erialade inimesi. Olen endale selgeks teinud toote- ja toidufotograafia, aga ka looduse, inimeste või kinnisvara pildistamise spetsiifika. Et hoida need oskused uued ja värsked, siis ei jäta ma enamasti kasutamata võimalust, kui keegi mu teeneid fotograafina vajab. Nii arenen ma ise ning saan jagada oma kogemusi õppijatega.

Tegeledes oma töös turundusega, tean kui oluline sõna on fotol, et nii inimene kui toode saaks läbi hea foto väärtust juurde. Sageli seon oma koolitustel fotograafia kujundamise ja reklaamiga, kuidas arendada välja oma firma stiil ja pildikeel, et kogu lõpptulemus tooks firmale juurde tuntust ja kliente.

AN-logo-pun-raamiga-180x180

Õppekorralduse alused
Õppekvaliteedi tagamine
Terviseohutuse meetmed
Täiskasvanuhariduse majandus-tegevusteade nr 230244

Aile Nõupuu
E-post: koolitused@ailen.ee
Telefon: 528 3224

AileN KOOLITUSED OÜ
Registrikood: 16447660
Pangakonto number: LHV EE357700771007632852

Scroll to Top