Toidufotograafia mobiiltelefoniga

Kodulehe edukus = 50% visuaali + 40% turundust + 10% sisu. 

Parim kaamera on see, mis sul parasjagu kaasas on ning mobiiltelefon on täna kaasas igaühel. Pilt saab tehtud, eriline hetk kiiresti jäädvustatud, tehtud pilte saad samas seadmes töödelda ja soovi korral kohe sõpradega jagada. Kuid sageli ei tea telefonikasutajad, milliseid võimalusi nende mobiilikaamera pakub, et saavutada veelgi kvaliteetsemaid lõpptulemusi.

Tänapäeval toimub suur osa toodete ja teenuste müügist internetis ning teame, et üks foto ütleb rohkem kui 1000 sõna. Foto põhjal teeb ostuotsuse 70% klientidest ning foto on mõistetav igas keeles. Hea foto lisab tootele väärtust ning aitab anda edasi turundussõnumit.

Oma koolitusel keskendume me mobiilikaamera seadete tundmaõppimisele ja toidufotode pildistamise eripäradele, et vaataja saaks foto kaudu kätte olulise informatsiooni toidu kohta. Õpime, kuidas lavastada fotot, mis tekitab isu maitsta või osta fotol olevat toitu.

toidufoto koolitus
 • Toidufotograafia alused
 • Rekvisiidid: taustad, kangad, nõud
 • Stiliseerimine: ettevalmistus, töövahendid
 • Fotokompositsioon
 • Kontrastid, vaatenurgad 
 • Valguse suund, hajutamine ja peegeldamine
 • Kaamera seaded
 • Praktiline pildistamine mobiilikaameraga
 • Fototöötluse tööriistad: säri, helendid, varjualad, kontrastsus, teravus, kloonimine, eredus jmt.
 • Foto proportsioonid, kärpimine ja suuruse vähendamine
 • Praktiline fotode töötlemine

Koolituse maht: 16 akadeemilist tundi, millele lisandub iseseisev töö. Kursus toimub neljal korral, 4 akadeemilist tundi korraga.
Grupikoolitus: 6-10 inimest
Koolituse toimumise aeg: kokkuleppel
Koolituse toimumise koht: Haapsalu Kutsehariduskeskus, Ehitajate tee 3, Uuemõisa, Haapsalu

Miks valida minu koolitus?

Olen töötanud õpetajana ligi 30 aastat, viimased 10 aastat täiskasvanute koolitajana. Minu eesmärgiks on, et õppija omandaks uued oskused läbi oma kogemuste ja praktilise tegevuse. Selleks on mul oma meetodid, palju iseseisvaid töid, fotode ja kujunduste vaatamist ning nende analüüsimist. Nii areneb arusaamine, milline on hea ja huvitav foto või silmatorkav kujundus ning saavad selgeks tehnilised oskused.

Oma kursustel on mul tulnud õpetada erinevate erialade inimesi. Olen endale selgeks teinud toote- ja toidufotograafia, aga ka looduse, inimeste või lillede pildistamise spetsiifika. Et hoida need oskused uued ja värsked, siis ei jäta ma enamasti kasutamata võimalust, kui keegi mu teeneid fotograafina vajab. Nii arenen ma ise ning saan jagada oma kogemusi õppijatega.

Püüan viia ennast alati õppija rolli ning muuta keerukad teemad väga selgeks ja lihtsaks. Ennekõike olen ma alati õpetaja ja alles seejärel fotograaf või kujundaja. Kordamine, küsimine, meenutamine ning saavadki viimaks mõistetavaks kasvõi nii arusaamatud “AVA, SÄRI ja ISO”. 

Tegeledes oma töös turundusega, tean kui oluline sõna on fotol, et nii inimene kui toode saaks läbi hea foto väärtust juurde. Sageli seon oma koolitustel fotograafia kujundamise ja reklaamiga, kuidas arendada välja oma firma stiil ja pildikeel, et kogu lõpptulemus tooks firmale juurde tuntust ja kliente.

AN-logo-pun-raamiga-180x180

Õppekorralduse alused
Õppekvaliteedi tagamine
Terviseohutuse meetmed
Täiskasvanuhariduse majandus-tegevusteade nr 230244

Aile Nõupuu
E-post: koolitused@ailen.ee
Telefon: 528 3224

AileN KOOLITUSED OÜ
Registrikood: 16447660
Pangakonto number: LHV EE357700771007632852

Scroll to Top